Наше агентство не випадково названо «Ярославна». Ще в давні часи, виходячи за іноземних королів та принців, наші жінки відігравали значну роль в житті країн Європи.

 

Найбільш відома яскрава доля Анни Ярославівни, доньки київського князя Ярослава Мудрого. 19 травня 1051 року Ганна Ярославівна вийшла заміж за короля Франції Генріха I. У 1052 році у них народився син Філіп. У 1060 році, чоловік Анни, Генріх I, помер. Син Філіп в семирічному віці був оголошеним королем, і в зв’язку з цим на Анну були покладені всі опікунські повноваження. Про великий авторитет коронованої киянки у французькому суспільстві говорить і той факт, що їй було надано право ставити свій підпис на документах державної ваги. Її чіткі, ясні, написані знайомим «статутом» букви стоять поруч з хрестами неписьменних королівських чиновників і самого короля Генріха I. Цей привілей Анни був унікальним явищем для французького королівського двору XI століття. Анна знала латинь – офіційну мова того часу, на якій писало і говорило освічене суспільство в Західній Європі. Але коронована киянка, жила далеко від батьківщини, пам’ятала кириличний правопис і підписувалася також на рідній мові.

 

Доля іншої дочки Ярослава Мудрого, Єлизавети, пов’язана з Норвегією. Норвезький принц Гарельд зустрівся з нею, будучи на службі у Ярослава Мудрого. Але Ярослав не віддав Єлизавету в дружини принца, так як той не мав ні багатства, ні престолу. Але Гарельд не міг забути прекрасну принцесу і став не тільки героєм-вікінгом, а й поетом. Він отримав славу і величезне багатство, яке надіслав до двору князя Ярослава,  доводячи, що гідний бути його зятем. І в 1035 році Єлизавета була віддана йому в дружини.

 

Також було зареєстровано шлюб польського князя Казимира з сестрою київського князя Ярослава Мудрого, Марією Добронеге в 1039 році. Відомо, що російська княгиня разом з синами вершила державні справи.

 

Таких прикладів можна навести багато. Ці дочки і сестри гідні залишатися в нашій пам’яті, так як внесли свій величезний внесок у справу зміцнення престижу своєї батьківщини.

Як підкорити чоловіка

Зустрівшись після довгої розлуки зі своєю подругою, я запитала у Дарини: «Мені цікаво, як ти змогла підкорити такого сильного, працьовитого, гарного і талановиту людину, твого чоловіка? Чому він слухняний тобі і ніколи не гнівається на тебе? Він незмінно любить тебе і виконує всі твої бажання. Скажи мені, будь ласка, всю правду, нічого не затаївши. Як […]

22 March 2020

Заміж за німця

Заміж за німця: плюси мінуси В голові українських дівчат живе усталений стереотип про те, що німецькі чоловіки педантичні і занудні. Та чи так це насправді? Дівчата з України, які обрали собі за чоловіка німця, підтверджують цей стереотип, однак, зовсім не вважають його недоліком – навпаки, бачать в цьому тільки позитивні сторони.   Крім того, окремою […]

4 March 2020

Заміж за канадця

Як вийти заміж за канадця   Канада – це країна, яка для українців вже більше 300 років є символом надії на краще життя. Згідно зі статистичними даними, більше 30% українців виїжджають до Канади на постійне місце проживання. Це призвело до того, що діаспора українців в цій країні процвітає – у наших співвітчизників є свої квартали, […]

4 March 2020