Не нехтуйте притчами! Загублену золоту монету можна відшукати за допомогою самої дешевої свічки. Так і найглибшу істину можна осягнути за допомогою самого простого оповідання.

Колись давно старий індіанець відкрив своєму онукові одну життєву істину.

В кожній людині йде боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк представляє зло – заздрість, ревнощі, жаль, егоїзм, амбіції, брехню … Другий вовк представляє добро – мир, любов, надію, істину, доброту, вірність …
Маленький індіанець, зворушений до глибини душі словами діда, на кілька миттєвостей задумався, а потім запитав:

– А який вовк в кінці перемагає?

Старий індіанець ледь помітно посміхнувся і відповів:

– Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш.

Секрет мудреця

– Одного разу до сивочолого мудреця вся в сльозах прийшла молода і дуже красива дівчина:

– Що мені робити? – Крізь сльози скаржилася вона. – Я завжди намагаюся по доброму обходитися з людьми, нікого не кривдити, допомогти чим можу. І хоч я з усіма привітна й ласкава, але часто замість подяки і поваги приймаю образи й гіркі глузування. А то й відверто ворогують зі мною. Я не винна ні в чому, і це так не справедливо і прикро до сліз. Порадьте, що мені робити.

– Мудрець подивився на красуню і з посмішкою сказав:

– Роздягнися догола і пройдися по місту в такому вигляді.

– Та ви з глузду з’їхали! – Обурилася красуня. – У такому вигляді всякий збезчестить мене і ще Бог знає що зробить зі мною.

Тоді мудрець відкрив двері і поставив на стіл дзеркало.

– Ось бачиш, – відповів він, – з’явитися на людях оголивши своє красиве тіло ти боїшся. Так чому ходиш по світу з оголеною душею? Вона в тебе розкриті, як ці двері. Всі кому не лінь входять у твоє життя. І якщо бачать в чеснотах твоїх, як в дзеркалі відображення неподобства своїх вад, то намагаються оббрехати, принизити, образити тебе. Не у кожного є мужність визнати, що хтось краще за нього. Не бажаючи змінюватися, порочне людина ворогує з праведником.

– Так що ж мені робити? – Запитала дівчина

– Ходімо, я покажу тобі свій сад, – запропонував старець.

Водячи дівчину по саду мудрець сказав:

– Багато років я поливаю ці прекрасні квіти і доглядаю за ними.Але я ні разу не помічав як розпускається бутон квітки, хоча потім я і насолоджуюся красою та ароматом кожного з них. Так і ти будь подібна квітці: розкривай своє серце перед людьми не поспішаючи, непомітно. Дивись хто гідний бути другом тобі і творить тобі добро, як поливає квітка водою, а хто обриває пелюстки і топче ногами.

У кожного з нас є минуле, при згадці про який починає скажено битися серце. Те, що робило тебе щасливим. Те, що на твою переконання повинно тривати вічно. Немає нічого важчого, ніж перестати приймати минуле за справжнє. І, позбувшись від ілюзій, почати жити повноцінно реальним життям.”

Ігор Рабинер

“Повірте мені – сказав одного разу мені старий, – коли ви досягнете кінця вашого життя, єдине, що матиме якесь значення, – це та любов, яку ви віддали і отримали. У своїй подорожі в наступний світ єдине, що ви можете взяти з собою, – це любов. Єдина цінна річ, яку ви залишите в цьому світі, – це любов. Більше нічого. Я знав людей, які легко переносили багато труднощів в своєму житті і були щасливі, але ще не зустрічав людини, яка могла б перенести життя без любові.

– Ось чому любов – це найбільший дар в життя, – пояснив старий. – Вона надає життю сенс. Саме завдяки їй варто жити.

– Я в цьому не впевнений, – пробурмотів хлопець, відвернувшись.

– Чому? – Запитав старий.

Молода людина трохи помовчав, перш ніж відповісти.

– Ви знаєте, я думаю … Мені здається, що закоханість – це романтичний міф. Нас всіх переконують в тому, що одного разу ми когось зустрінемо і закохався, але це відбувається рідко. А якщо й відбувається, то ненадовго.

– А. .. розумію, – сказав старий. – Звичайно, ви абсолютно праві.Закоханість – це романтичний міф!

Молодий чоловік обернувся до старого.

– Зачекайте-но – сказав він. – Мені здалося …

– Любов не приходить до нас сама, – продовжував, старий, посміхаючись. – Ми створюємо її, і в кожного з нас є здатність її створювати. Люди припускаються помилки, вважаючи, що вони ‘закохуються’, вони уявляють, що одного разу вони будуть йти по вулиці, побачать когось і – бум! Але це не любов.

– А що ж це? – Запитав молодий чоловік.

– Фізичний потяг, захоплення. Тільки не любов. Звичайно, з взаємного фізичного потягу може розвинутися любов, але справжня любов не може бути тільки фізичної. Щоб любити – по-справжньому любити – потрібно розуміти людину, потрібно знати його і поважати його. Потрібно щиро піклуватися про його добробут. Це схоже на яблучний пиріг.

– Що ви хочете цим сказати? – Запитав молодому чоловік.

– От як ви вважаєте, можна дізнатися смак яблучного пирога, тільки дивлячись на нього? – Відповів старий.

– Мабуть, немає. Хотілося б, і спробувати його.

– Звичайно. Іншими словами, вам потрібно дізнатися, який він не тільки зовні, але і всередині, ви згодні?”

“Старий кивнув на парочку за сусіднім столиком, яка збуджено сперечалася.

– Ось перед вами хороший приклад; двоє людей, які віддають перевагу перемогти в суперечці, а не перемогти у коханні.Життя повне виборів. Ми можемо зробити вибір: бути правим або бути коханим; ми можемо вибрати: пробачити чи мстити; ми можемо зробити вибір – бути одному або в суспільстві. Все це вибори. Люди, у яких немає любові в цьому житті, дуже часто – свідомо чи підсвідомо – вибирають свою життєву ситуацію самі.”

Мозес Мендельсон, дідусь знаменитого німецького композитора, був далеко не красивий. Крім невеликого зростання, його псував гротескний горб.

Одного разу він приїхав в гості до одного гамбурзьким купця, у якого була чарівна дочка на ім’я Фрумтье. Мозес безнадійно закохався в дівчину, проте його потворна зовнішність вселяла Фрумтье огиду.

Коли настала пора їхати, Мозес набрався сміливості і піднявся сходами до її кімнати, щоб скористатися останньою можливістю поговорити з коханою. Вона була прекрасна, як ангел, проте наполегливо відмовлялася на нього дивитися, що завдавало йому біль. Після декількох безуспішних спроб завести розмову Мозес несміливо запитав:

– Скажіть, ви вірите в те, що шлюби здійснюються на небесах?

– Так, – відповіла вона, як і раніше втупившись в підлогу. – А ви?

– І я теж вірю, – відповів він. – Бачите, всякий раз, коли хлопчик з’являється на світ, Господь на небесах оголошує йому, на якій дівчинці йому згодом доведеться одружуватися. Коли я народився, мені теж показали мою майбутню наречену, але при цьому Всевишній додав: “Твоя дружина буде горбатою”. І тут я вигукнув: “О ні, Господи! Жінка з горбом – це така трагедія! МолюТебя, Боже, віддай горб мені, а вона хай буде красунею!”

Тут Фрумтье вперше підняла на нього очі, і десь в глибині її душі ворухнулося неясний спогад. Вона простягла руку Мендельсону, а пізніше стала йому люблячої і відданою дружиною.

Баррі і Джойс Віссел

image

Секрети жіночої привабливості

Ми з’ясували, що, на думку чоловіків, є секретом жіночої привабливості. Щоб бути у всеозброєнні, ми попросили чоловіків розповісти нам про те, на що ж вони звертають увагу в першу чергу. Деякі їх визнання стали для нас одкровенням. Непередбачуваність. Несподівані поступки, реакція і поведінка, якого він найменше очікує, – ось що викликає чоловіче цікавість і бажання. Свій […]

28 June 2011
image

Модні тенденції

Вважається, що симбіоз розумового розвитку, тонкої духовної організації, освіченості, хороших манер, милого характеру гарантує успішність дівчини. І це, безперечно, правильно. Але, враження, яке створене одягом, іноді не перебити навіть розумом Марії Кюрі. Як не крути, навіть Попелюшку, щоб направити на себе увагу принца, треба скористатися гарною модною одежиною, від її хрещеною. Одяг заслужено вважається віддзеркаленням […]

27 June 2011
image

Ваші шанси на успіх

Шановні пані, Пропонуємо Вам ознайомитися з Вашими потенційними можливостями в агентстві, тобто оцінити свої шанси. У лівій колонці – назва параметра (виділено жирним шрифтом), справа – величина параметра і під ним у дужках кількість очок. Сума набраних очок, виражена у відсотках, і є ймовірність успішного завершення вашого персонального шлюбного підприємства. Таблиця шансів Вік 18-20(25) 21-30(35) […]

27 June 2011

Всего комментариев: 0

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.

Вы можете использовать следующие HTML тэги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>